Meruňkové/švestkové/broskvové chutney

Ingredience na malou testovací várku:

1 větší cibuli,
5 cherry rajčat (na obrázku máme divočejší druh rajčete),
5 velkých meruněk nebo 5 švestek nebo 3 broskve
4 stroužky česneku,
pěkný kus zázvoru,
koření: 2 PL koriandru semene, 1 PL římského kmínu, 1/2 PL salemské kurkumy, 5 bobulek nového koření, pár kousků hřebíčku, 1 ČL černého pepře, chilli paprička.
POZOR - fantazii se při kořenění meze nekladou ;) doporučujeme experimentovat s použitím skořice, většího množství nového koření, sladké papriky atd. 

Vše nakrájíte na malé kousky (ale ovoce jen na čtvrtiny či na měsíčky). Cibuli+rajčata vhodíte do rendlíku na trochu tuku - preferujeme ghi.

Koření smícháte a rozdrtíte najemno (všechna koření u nás můžete zakoupit námi čerstvě mletá). Polovinu koření, polovinu zázvoru a polovinu česneku přidáte do rendlíku a necháte 10 minut dusit, osolíte dle chuti, poté směs promixujete (ne jako protlak!! Ať to není jak dětská výživa, větší kusy nevadí).

Přidáte ovoce, zbytek koření a zbytek zázvoru, necháte povařit ještě chvilinku, vypnete ohřev a přidáte zbytek česneku. Dejte do čisté sklenice, zavíčkujte, nechte zchladnout a uchovejte v lednici - trvanlivost není důležitá, protože to zmizí dřív :D

Zpět do obchodu