Proč nakoupit u nás

Proč tolik naděláte s tím, že si koření sami melete?

- Když chceme poskytovat tu skutečně nejvyšší kvalitu koření, je vlastní mletí nutnost. Jakmile koření namelete, spustil se odpočet času, za který se ztratí aroma a chutě z koření, které jste namleli. Většina koření na českém trhu byla namleta před opravdu dlouhou dobou, běžně i rok, dva. Oproti tomu, například naše famózní pravá skořice Cejlonka je u nás mletá po malých várkách každý týden. Je to stejné, jako čerstvě mletá káva a rok stará káva. Dle naší zkušenosti je v ČR vedle nás jen velmi málo kořenářů, kteří koření dávají tuto obrovskou přidanou hodnotu u tolika druhů, je to totiž opravdu hodně práce navíc.

Jste přímí dovozci koření?

- Ano, 95% našich produktů sami přímo dovážíme od pečlivě vybraných dodavatelů v zemích, kde byly vypěstovány/vyrobeny, ať už jde o indickou kurkumu, krétský tymián, cejlonské kokosové mléko bez éček nebo italský esenciální olej citronové kůry. Proto jsou naše ceny tak nízké, jak je to u maximální kvality možné. Odmítáme zavedenou praxi nakupovat levná vyčichlá koření z Polska a zde je prodávat, aby byl zákazník klasicky oblouzen nízkou cenou, za kterou taky dostane odpovídající produkt.

Jaký mate vztah k bio/organic?

- Koření dovážíme už dostatečně dlouho na to, abychom věděli, jaká je realita s bio/organic certifikací v Asii, respective v Indii, na Sri Lance a v jiných zemích - tragická. Obecně se na světě ty nejlepší produkty pěstují v těch nejchudších zemích. Tam se ale bohužel zároveň hodně podvádí, a s těmito certifikacemi se podvádí masivně.
Podporujeme však bio u produktů pěstovaných např. v Evropě, Japonsku a USA (drtivá většina koření se pěstuje mimo tyto země) - protože zde je bio z opravdu kontrolováno.

Když není bio, může to vůbec být dobrý produkt?

- Samozřejmě, pokud byl správně vypěstován a neobsahuje zdravotně významné množství pesticidů, plísní či mikrobů – vše kontrolujeme. “Bio” je moderní vlna, která rozhodně má mnoho pozitiv, ale zároveň došlo k oblbnutí, že co není bio, je automaticky horší anebo nezdravé, což není pravda.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení