Proč nakoupit u nás

Proč tolik naděláte s tím, že si koření sami melete?

- Když chceme poskytovat tu skutečně nejvyšší kvalitu koření, je vlastní mletí nutnost. Jakmile koření namelete, spustil se odpočet času, za který se ztratí aroma a chutě z koření, které jste namleli. Většina koření na českém trhu byla namleta před opravdu dlouhou dobou, běžně i rok, dva. Oproti tomu, například naše famózní pravá skořice Cejlonka je u nás mletá po malých várkách každý týden. Je to stejné, jako čerstvě mletá káva a rok stará káva. Dle naší zkušenosti je v ČR vedle nás jen velmi málo kořenářů, kteří koření dávají tuto obrovskou přidanou hodnotu u tolika druhů, je to totiž opravdu hodně práce navíc.

Jste přímí dovozci koření?

- Ano, většinu našich produktů sami přímo dovážíme od pečlivě vybraných dodavatelů v zemích, kde byly vypěstovány/vyrobeny, ať už jde o indickou kurkumu, krétský tymián, cejlonské kokosové mléko bez éček nebo italský esenciální olej citronové kůry. Proto jsou naše ceny tak nízké, jak je to u maximální kvality možné. Odmítáme zavedenou praxi nakupovat levná vyčichlá koření z Polska a zde je prodávat, aby byl zákazník klasicky oblouzen nízkou cenou, za kterou taky dostane odpovídající produkt.

Jaký mate vztah k bio/organic?

- Koření dovážíme už dostatečně dlouho na to, abychom věděli, jaká je realita s bio/organic certifikací v Asii, respective v Indii, na Sri Lance a v jiných zemích - tragická. Obecně se na světě ty nejlepší produkty pěstují v těch nejchudších zemích. Tam se ale bohužel zároveň hodně podvádí, a s těmito certifikacemi se podvádí masivně.
Podporujeme však bio u produktů pěstovaných např. v Evropě, Japonsku a USA (drtivá většina koření se pěstuje mimo tyto země) - protože zde je bio opravdu kontrolováno.

Když není bio, může to vůbec být dobrý produkt?

- Samozřejmě, pokud byl správně vypěstován a neobsahuje nepovolené množství pesticidů, plísní či mikrobů – vše kontrolujeme. “Bio” je moderní vlna, která rozhodně má mnoho pozitiv, ale zároveň došlo k oblbnutí, že co není bio, je automaticky horší anebo nezdravé, což není pravda.
Zpět do obchodu