17 hodnocení

Krétský citronový tymián

Sušená nať krétského tymiánu citronového - opravdu podmanivé aroma, doporučujeme vyzkoušet.

Varianta
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
85 Kč 159 Kč od 85 Kč
Kategorie: Vše

Nejsou řecké bylinky jako řecké bylinky, a proto je dovážíme pouze od námi prověřeného dodavatele, který pro nás na Krétě sbírá divoký citronový tymián v tamějších horských oblastech. 

Tymián je velmi oblíbená bylinka, která se obecně hodí k masu, skvěle jde k vepřovému či k rybě, k dušeným masům. Také si dobře rozumí s rajčaty nebo brambory. Když maso ke grilování naložíte do oleje s tymiánem, šalvějem, rozmarýnem a pepřem, jistě netrefíte vedle.
Tymián obsahuje velké množství silic a účinných látek, například thymol, na kterém se dělají výzkumy antimikrobiálních nebo antifungálních účinků – tymián má údajně jeden z nejvýraznějších antimikrobiálních účinků – mějte však na paměti, že tyto účinky nejsou potvrzeny. Citronový tymián navíc obsahuje i krásně voňavé látky limonen a citral, které jsou také známy antibakteriálním účinkem.

Vedle kulinářského použití se používá při inhalacích, jako kloktadlo či ústní voda, nebo ve formě čaje. Vonné látky tymiánu jsou často používány jako součást voňavek. Je zajímavé, že mateřídouška a tymián jsou téměř jedna a ta samá bylinka – jedná se jen o velice blízké odrůdy téhož.

Země původu: Řecko (Kréta)

Náš vlastní dovoz: ano

Latinský název: Thymus citriodorus

Skladování: pro zachování vysoké kvality bylinky skladujte v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu