14 hodnocení

Hrozinky Pasas Moscatel de Málaga (nesířené)

Nesířené, nekonzervované sušené bobule révy vinné. Jedny z nejlahodnějších hrozinek vůbec.

 

Varianta
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
109 Kč 199 Kč 379 Kč od 109 Kč
Kategorie: Vše

Tyto hrozinky jsou naprosto jedinečné – jsou obrovské a nesmírně chutné, velmi sladké, sušené pouze španělským sluníčkem, ale nepřesušené. Jsou považovány za jedny z nejlepších hrozinek na světě – pochopíte sami, až ochutnáte :) Jejich nevýhodou je přítomnost drobných zrníček a stopek, ty jsou ale jen zanedbatelnou cenou za unikátní chuť, navíc zrníčka čistí naše trávení. Hrozinky mají nízký až střední glykemický index, jsou bohaté na vlákninu, draslík, měď, selen a železo. Klinické studie ukázaly, že konzumace hrozinek v malém množství místo sladkostí nezhoršuje stav diabetiků a pomáhá snižovat krevní tlak. Pozor, na těchto hrozinkách krystalizuje cukr, čímž občas dostávají nelibý vzhled, ale na chuti to rozhodně neubírá :)

Věděli jste, že tzv. “Zlaté hrozinky“ se vyrábí chemickým sířením, které dělá dojem zlaté barvy? Zajímavostí pro majitele psů je, že hrozinky mohou u psů způsobit selhání ledvin.

Nutriční hodnoty na 100g: 299kcal/1267kJ, Bílkoviny 2,2g, Sacharidy 68g (z toho cukry 49g), Vláknina 4g, Tuky 1,1g (z toho nenasycené mastné kyseliny 0,7g), sůl <0.01g.

Země původu: Španělsko (Andalusie)

Latinský název: Vitis vinifera

Skladování: pro zachování vysoké kvality (a především nevysušenosti) skladujte hrozinky v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu