25 hodnocení

Cejlonské kokosové mléko sušené

Lahodné sušené kokosové mléko v té nejpraktičtější formě, silně návykové!

Varianta
Skladem
445 Kč
Kategorie: Vše

Kokosové mléko netřeba představovat, avšak klasická balení kokosového mléka jsou hrubě neekologická, ať už jde o plechovky nebo krabice - v takové formě se transportuje a skladuje cca 80% čisté vody, přičemž chuťový rozdíl u sušeného kokosového mléka je malý. To je navíc velmi praktické, protože nevyhazujete zbytky zkaženého mléka z lednice - použijete přesně tolik, co potřebujete. Dávkujte jej do vody libovolně - vyšší množství prášku dává spíše kokosovou smetanu, menším množstvím získáte klasické kokosové mléko. My jej však nejradši mlsáme jen tak :)

Do sušeného kokosového mléka se přidávají různé látky (škrob, mléčné bílkoviny aj.), protože čisté tvoří hmotu, v níž se odděluje tuk od ostatního materiálu a navíc se s ním obtížně pracuje (je to spíš pasta). V našem sušeném kokosovém mléce je sladový cukr maltodextrin, díky kterému je více méně sypké - je tedy vhodné pro vegetariány a vegany. 

Složení: extrakt z kokosové dužiny 91%, maltodextrin 9%
(Proč maltodextrin? Je to přírodní sladový cukr, bez kterého by z kokosu nevznikl prášek, ale nepoužitelná pasta s odděleným tukem)

Země původu: Sri Lanka

Náš vlastní dovoz: ano

Latinský název: Cocos nucifera

Výživové hodnoty na 100g: energetická hodnota 2761kJ/660kcal, tuky 55g (z toho nasycené 50g), sacharidy 25g (z toho cukry 9g), bílkoviny 5g, sůl 0.025g

Skladování: pro zachování vysoké kvality mléka jej uchovávejte v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený, je vhodné jej navíc umístit do uzavřené sklenice (čím menší, tím lepší), aby nenasával vlhkost.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu