1 hodnocení

Esenciální olej cejlonské citronové trávy

100% čistý, neředěný, prvotřídní esenciální olej cejlonské citronové trávy

Varianta
Momentálně nedostupné
109 Kč
Kategorie: Vše

Použití: Aromaterapie, pro použití přímo na pleť tento olej řeďte 1:20 s rostlinným olejem, např. kokosovým. Nejprve vyzkoušejte malé množství pro případ alergie. Výborně maskuje pachy, takže chcete-li se v bytě zbavit nelibých vůní, potřete tímto olejem v místnosti nějaký povrch a máte vystaráno.

Upozornění: Hořlavina! Používejte v bezpečné vzdálenosti od horkých předmětů či ohně, jen v aromalampách a difusérech. Chraňte oči. Uchovávejte v chladu mimo dosah dětí. Při náhlém požití, zasažení očí nebo sliznic zasažené místo důkladně oplachujte vodou a ihned vyhledejte lékaře.

Jak název napovídá, hlavní aromatickou složkou esenciálního oleje citronové trávy jsou látky známé z citronu, tedy citral (= geranial, tvoří cca 29,6% oleje), citronellal, neral, a dalších cca 80 látek. Samotný citral má výrazně citronové aroma, neral má zase sladší aroma. Tyto látky najdete ve spoustě rostlin, např. v meduňce, pomeranči, eukalyptu a samozřejmě v citronu a limetce. Olej citronely má vedle úžasného citronového aroma navíc lehký nádech dřeva. Citronelový olej je antibakteriální, fungicidní, funguje jako repelent hmyzu a maskuje pachy. Tento olej je náš nejoblíbenější - používáme jej do aromalampy, koupele, vlastních čistících prostředků, prádla, nápojů, jídel, do postele - anebo do postele ;) Esenciální oleje testujte a používejte vždy ředěné.

Složení: 100% přírodních látek, orientačně: 28% citral, 27% citronellal, 23% geraniol, 12% citronellol, 11% neral aj.

Země původu: Sri Lanka, vyrobeno parní destilací

Náš vlastní dovoz: ano

Latinský název: Cymbopogon nardus

Skladování: lahvičku uchovávejte v našem sáčku při pokojové teplotě mimo sluneční záření. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu